מילון הנגרות של מחבק העצים

הקצעה של עץ הוא בעצם השלב הראשון בו עובר חומר הגלם של העץ המגיע במצב לא מתאים לעבודה, את שלב ההקצעה. העץ עובר הקצעה כדי לקבל את ליבת העץ בצורה ישרה, נקייה ומוכנה לניגור. מכונת המקצוע ממש מנסרת, מנקה ומיישרת את העץ.

#מילון_מחבק_העצים

עץ מוקצע:

לאחר שחומר הגלם של העץ עובר תהליך הקצעה, הוא עובר שלב ומגיע לתהליך השיוף והליטוש. תהליך זה מנקה לחלוטין ומחליק את סיבי העץ הבולט ומביא את העץ לרמת גימור חלקה על מנת לתת לרהיט העץ את הרמה הגבוהה ביותר.

#מילון_מחבק_העצים

עץ מלוטש ומשויף:

עץ מטופל ומחוטא הינו עץ העובר תהליך של החדרת חומרים כימיים לתוך העץ על מנת לשמור ולהגן בפני מזיקים, עובש וריקבון. בז'רגון המקצועי זה נקרא "אימפרגנציה".

זה גם מה שמקנה לעץ המחוטא את צבעו הירקרק.

#מילון_מחבק_העצים

עץ מטופל ומחוטא:

בורג משיכה הינו בורג הבנוי בצורה כזאת שחלקו העליון חלק וישר. בזכות מבנה זה של הבורג, יש בו את היכולות לייצר הידוק חזק בין עץ לעץ למניעת מרווחים לא רצויים.

#מילון_מחבק_העצים

בורג משיכה:

בורג פסיבציה הינו בורג שעובר תהליך של הקשחה בחום. התהליך מחזק את הבורג ויוצר שכבת מגן המונעת ראקציה מול חומרים אחרים העלולים להזיק לבורג. 

#מילון_מחבק_העצים

בורג פסיבציה:

בורג מגולוון הינו בורג שעובר תהליך של עיטוף בחומר המונע קורוזיה ובכך מאריך את חיי הבורג. 

#מילון_מחבק_העצים

בורג מגולוון:

זוויתן הנגרים הינו מכשיר סימון חשוב מאין כמותו ליצירת זווית מדויקת של 90 מעלות. מדובר באחד הכלים הבסיסיים והראשונים שחייבים להיות בכל עבודת נגרות.

#מילון_מחבק_העצים

זוויתן נגרים:

תופסן קליבה הינו כלי עבודה חשוב בנגרות שתפקידו להצמיד עץ לעץ בכדי ליצור קיבוע מדויק ונכון לבניית המוצר.

#מילון_מחבק_העצים

תופסן קליבה:

מסור פנדל הינו מסור החותך לוחות עץ בצורה ישרה ומדודה במגוון זוויות ואורכים. יש בו את היכולת לבצע ניסור נקי, מהיר והוא מאוד יעיל וחשוב לעבודת הנגרות.

#מילון_מחבק_העצים

מסור פנדל:

תפקידו של ביט השקען הוא בעצם ליצור שקע הכנה לקראת הברגת הבורג. תפקיד השקען הוא חשוב מאוד על מנת לקבל דיוק ומניעת פציעת העץ בזמן ההברגה. 

#מילון_מחבק_העצים

ביט שקען:

מקדח עץ הינו מקדח הבנוי בצורה מיוחדת והינו שונה משאר המקדחים שאתם מכירים. צורתו מעניקה לו את היכולת לקדוח בצורה מדויקת ונכונה מבלי לפצוע את העץ.

#מילון_מחבק_העצים

מקדח עץ:

מסור סרט הינו מסור המיועד לחיתוך עץ בצורה עגולה. ניתן כמובן לנסר בצורה ישרה עם המסור, אך ייחודו הוא בחיתוך צורות חופשיות.

#מילון_מחבק_העצים

מסור סרט:

תפקידה העיקרי של מקדחת העמוד היא ליצור חורים מדויקים בצורה ישרה ואנכית בעיקר לכל סוגי הפירזול. לדוגמא: היא מאוד מתאימה ליצירת חורים מדויקים לפירזול לנדנדות מעץ.

#מילון_מחבק_העצים

מקדחת עמוד :

בורג נירוסטה לשימוש מיוחד לרהיטי עץ פרימיום. עמיד במיוחד לתנאי מזג אוויר קיצוניים במיוחד לרטיבויות ומניעת קורוזיות.

מתאים לריהוט עץ הממוקם בחדרים רטובים כגון: חדרי אמבטיה, סאונות, בריכות וכדומה.

#מילון_מחבק_העצים

בורג נירוסטה:

עץ בוצ'ר הוא עץ העובר חיבור מיוחד ואחיד של מספר לוחות עץ על מנת לייצר משטחי עץ חלקים במיוחד. מתאים ליצירת אי למטבחים מעץ בוצ'ר וכדומה.

#מילון_מחבק_העצים

אורן בוצ'ר:

הכירו את המשייפת. כנראה כלי העבודה האהוב ביותר על הנגר. תפקידה להחליק את העץ ולנקות אותו לחלוטין עד רמה של תחושת קטיפה. מביא את העץ לרמת הגימור הרצויה והגבוהה ביותר.

#מילון_מחבק_העצים

מלטשת ומשייפת עץ:

עץ איפאה הוא כנראה העץ המשובח, המפואר, החזק, הנשמר וללא ספק היפה ביותר הקיים היום בענף העץ. מקורו כמובן מעץ האיפאה המפורסם הגדל במדינות מרכז ודרום אמריקה.

#מילון_מחבק_העצים

עץ איפאה:

צביעה באיירלס הינה צביעה במכשיר המתיז את האוויר והצבע בלחץ מושלם על מנת שיהיה ניתן לכסות בצבע את כל ריהוט העץ, האיירלס מצליח להגיע ולצבוע חלקים ואזורים שקשה מאוד להגיע אליהם.

#מילון_מחבק_העצים

צביעה באיירלס:

שעות פתיחה

 א'-ה' 7:00 - 20:00 

 יום ו' - 7:00 - 16:00

 כתובת מחבק העצים

אזור תעשייה סלעית

דוא"ל

טלפון מחבק העצים

סלולרי: 050-7951002

טל': 09-8899-633